Kayak Pantolonu

Kayak Pantolonu Alma Rehberi

İyi kayak pantolonları tüm kayakçılar için önemli bir parçadır. Kayak pantolonunun asıl amacı sizi kuru ve sıcak tutarken düştüğünüz zaman koruma sağlamasıdır.

Kayak Pantolonu Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Kayak ve snowboard pantolonları, kayak montları gibi sizi sıcak ve kuru tutmalı, ayrıca sugeçirmez olmalıdır. Bunun yanında rüzgar geçirmezlik, nefes alabilirlik ve dayanıklılık da önemlidir.
Alacağınız snowboard veya kayak pantolonu ayrıca düştüğünüzde size koruma sağlamada rol oynamalı, bu nedenle stratejik bölgelerinde tamponlar olmalıdır.
Hareket özgürlüğü de önemlidir, bu da kar sporu pantolonunuzun tarzıyla alakalıdır ve size iyi uymalıdır.
Materyal sizi kuru ve sıcak tutar, tamponlar sizi ve pantolonunuzu korur ve tarzı sizin konforunuzu ve hareket özgürlüğünüzü belirler.

Materyal
Kayak kıyafetiniz dış etkenlere karşı dayanıklı, yani havageçirmez (rüzgar ve su geçirmez) olmalıdır, aynı zamanda nefes alabilmeli ve dayanıklı olmalıdır.
Katmanlı giyinmek herhangi bir dış ortam aktivitesi için özellikle önerilmektedir. Katmanlı giyinmek dışarıdayken sıcaklığınızı kontrol edebilmenizin en önemli yoludur.
İyi bir kayak pantolonu 3 katmanın hepsini içerir, bunlar şöyledir: nemi uzaklaştıran iç katman, nemi yüzey boyuna taşıyan orta katman ve nefes alabilen üst katman, ki bu nemi dışarı atıp ısıyı içerde tutar. Bu da şu anlama gelir, çok fazla soğuk bir havada kaymıyorsanız ekstra bir katman giymenize gerek yoktur.
Kayak veya snowboard pantolonları iki katmanlı da olabilir. Bunlar su geçirmez olur ve ince nem atıcı yalıtım katmanlı nefes alabilen bir dış kabuğa sahip olurlar. Bu da iyi bir günde yeterli olabilir ancak soğuk günlerde bir katman daha eklemek isteyebilirsiniz.

Pantolon Tamponları
En tecrübeli kayakçılar ve bazı düşüşler ve yuvarlanmalar yaşayabilir, ki daha az tecrübeli olanlar bunu daha çok yaşar. Kayak sporu pantolonunuz düştüğünüzde sizi korumak için önemli bir rol oynar, bu da çok zarar gören diz ve kalça bölgelerinde ekstra tamponu gerekli kılar.

Tarz
Piyasada çok çeşitli tarzlarda kayak pantolonları bulunmaktadır. Hangisini seçeceğiniz genelde kişisel tercihe kalmıştır fakat seçiminizi yapmadan önce aklınızda bulundurabileceğiniz birkaç madde vardır.

Hareket özgürlüğü kayak yaparken önemlidir. Ağır şekilde tamponlanmış kayak veya snowboard pantolonları başlangıç için uygun olabilir fakat daha tecrübeli olanlar daha az şişkin bir pantolonu tercih etmelidir, bu da onlara hareket özgürlüğü sağlar.
kayak pantolonu
İyi bir uyum da önemlidir. Kayak pantolonlarınız vücudunuza tam uymalıdır, çok dar veya çok geniş olmamalıdır. Gerektiğinde ekstra katmanlar giyecek kadar geniş olmalıdır fakat az veya hiç katman giymediğinizde sizi sıcak tutacak kadar da dar olmalıdır. Ayrıca, kayak tutacaklarınıza sıkışmamasına dikkat etmelisiniz.
Konforlu olmalarının yanı sıra, kayak tecrübenize de konfor eklemeliler. Çoğu kar sporu pantolonu onları ekstra konforlu yapan gelişmiş esneme özelliğiyle gelir. Çoğu ayrıca yüksek bel veya sırta sahip olarak mont ile pantolon arasındaki boşluğu kapatma özelliği taşır, bu da kar girişini önler. Ayrıca düşük bacak fermuarları kullanmanız giyinme ve bot erişimi için faydalıdır.
Fonksiyonellik de modaya uygun olmasından daha önemli olmalıdır. Neyse ki, iyi görünen parçaları harika fonksiyonellikle birleştirmek bu sıralar pek zor değil.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.3/10 (3 votes cast)
Kayak Pantolonu, 8.3 out of 10 based on 3 ratings
Paylaş

Leave a Reply